Saturday, January 23, 2010

Kus ma olin?

Sain healt Tiialt meemi
Ega ma kade ole, tuletasingi meelde:

1. esimene inimene astus Kuule 21.7. 1969

Koolivaheaeg oli, elasin veel Lillekülas ja küllap me naabripoistega mingit pulli tegime. Ei mäletagi, kas vaatasin kuskilt uudistest (AK või Vremja, ma ei mäleta, kas meil Soome TV-d juba näitas tollal).

2. John Lennon mõrvati 8.12.1980

Tööpäev Hotellikoondises, kui see just puhkepäev ei olnud. Ei mäleta, et mingilgi kombel oleks erutanud või raputanud see teade.

3. toimus Tshernobõli aatomielektrijaamas plahvatus 26.4.1986

Sain teada kuulda Soome uudistest. Siis juba nägi;) Pärast ei avanud ma kuid ja aastaid oma toonase korteri ust, ikka saatsin naise frondile, et kurje sõnumitoojaid tagasi tõrjuda. Pääsesingi!

4. Balti kett 23.8. 1989

Ketis olin:D Tootsime toonase firmaga ka rahvusvärvides lippe ja mütse, meil olid need loomulikult peas ja käes, mitmed tulid küsima, kas osta ei saa.


5. Estonia uppus 28.9.1994

Olime sel sügisel Tallinki reisilaevadele tegemas erinevaid remonditöid ja kaptenisillale jäänud meestest olid mitmedki teretuttavad....Lugesin oma silmaga Soome TV varahommikustest tekstiuudistest, et kapten Piht pääses ja nimetasin veel naisele, et tore küll, et pääses, aga minu arusaamist mööda lahkub kapten uppuvalt laevalt viimasena. Siis ma muidugi veel ei teadnud, et Piht oli sel ööl laevas nö. vabavahis, üldse mitte seotud laevajuhtimise raske tööga ega ka seda, et takkajärgi tunnistati mees ikkagi kadunuks....Millised jutud vahetult peale õnnetust ja veel kuid takkajärgi laevafirma tegelaste hulgas liikvel olid, ma parem ei räägi. Raamatuid on mitmeid kirjutatud ja enamik neist kahtlustest ka seal kajastatud.

6. Diana suri 31.8. 1997

Ei mäleta. Hiljem olen küll huvi tundnud, et mis, kuidas ja miks. Eks oletused ja kahtlused jäävad, aga mis sest kasu.

7.saabus aasta 2000

Vabaduse platsil. Jube tunglemine oli. Mõtlesin ainult, et tuleks juba kesköö ja saaks minema:D

8. toimus terroriakt World Trade Centerile 11.9.2001

Seda mäletan täpselt. Olin ühe eratellija korteris, kus telekas tuli CNN/vms uudistekanali nö. otseülekanne, esimene torn oli juba maha sõidetud ja kõõlusin tellija korteriuksel, kui ka teise sisse lennati. Paras neile ülbetele ameeriklastele, ütles kena blond korteriomanik itsitades. Mul oli täitsa imelik. Jäi kummitama. Samas, erinevaid teooriaid ja hinnanguid on mitmeid, nagu ikka lõpuni uurimata teemade puhul häirib mindki pisut ebamäärasus ja mitmed vasturääkivused ning kummalised kokkulangevused.

9. Michael Jackson suri 25.6. 2009

Hiiumaal sugulaste juures. Ei mäleta küll, et kedagi oleks väga morjendand või selle üle polemiseeritud. Muidugi, ikoon ta oli, aga sihuke kauge;)

10. milline uudis jäi meelde elisest päevast või mida tegid eile?

Ostsin ajakirja Nädal, mida varem pole kunagi ostnud.
Ajaloo tarbeks:D Sugulase juubelil sain kõhu täis. Pitsi head viina võtsin ka!

Meemi lähetan sjgelelle, trullale, kaamoseajale kohaselt ka kaamosele ja siis veel valge seelikuga teatritegelasele

5 comments:

Ti:a said...

aitäh tegemast, ma mõtlesin et ma tunnen sind,aga tuli välja et sul on siiski mulle veel miskit rääkida :D

helle said...

Kannan ette, et ülesanne täidetud.

Kaamos said...

Ohoh, vahepeal võttis külm mul neti poolteiseks päevaks ära ja vaata vaid, kohe pillutakse meemiga.
Niipea kui vannitoa veetoru lahti sulatatud saan, teen ära!

Kaamos said...

Tsiteerides elavat klassikut: tehtud!

valgeseelik said...

Kas sa näe.... hää, et siis märku andsid, muidu oleks mul see kahe silma vahele jäänud, sest mis seal pattu salata - olen suhteliselt vähe blogisid lugenud, ei kirjuta õieti enda omagi, nagu ehk märganud oled :), meil on praegu väike arvutiprobleem (tuleb jagada liiga paljude inimestega! :D)ja ma kodus väga palju arvutisse ei pääse. Aga tänan Sind meeles pidamast, hää inimene, püüan mõelda, kas mul nende sündmustega seoses üldse mingeid mälupilte tekib... Mälu ju kah vanal inimesel kehvakene... :D :D :D