Wednesday, September 22, 2010

Innovaatilisi ettepanekuid autoremondi vallast


Seekord sõitsime Soomemaale torumehe autoga. Et tema sõidaks, jätaks tee meelde, siis saab objektile sõites omapäi hakkama. Kõigepealt oli jube külm, sest Põhjas karastunud mees on harjunud ka talvel sõitma poollahtise küljeklaasiga ja ega enne kalendrisügise saabumist ju salongisoojendust peale ei keerata. Helsinkist välja sõites kannatasin selle kangelaslikult ära, ise mõtlesin, et E12-le jõudes palun tasasel häälel aken kinni ja soe lahti teha. A polnudki mul vaja ennast ületada - niikut kiirteele välja jõudsime, keeldusid kojamehed töötamast. Ja mitte see, kes meie linnavolikogus istub, a need, mis tihedalt piserdavat vihma tuuleklaasilt eest lükkavad. Torumees ronis vapralt autost ja tegi kapoti lahti. Kangutas alt ja pealt. Tuli mulle kaebama, et sellesautos pole tal ühtki tööriista. Mina istusin alalhoidlikult autos. Torumees tuhnis pagasnikus ja leidis pussnoa, sonkis sellega paar minutit kapoti alla ja teatas mulle, et kojamehi käivitav mootor täitsa tuline. Mina ei öelnud midagi, vaatasin kella (pidime poole tunni pärast objektil olema) ja istusin endiselt autos. Torumees kangutas kojamehi endisest suurema amplituudiga, torkas paindunud vart veel pika teraga pussiga ja sai minupoolsest kojamehest jagu. Mispeale käskis mul kojamehed tööle panna. Minu suureks kergenduseks ja rõõmuks hakkaski üks allesjäänud kojamees tööle, õnneks just see, mis tema kui autojuhi ees vehkis. Hiljem, juba pisut rahunenult, teatas torumees raugelt, et tal oli plaan B ka. Et mina oleks juhtinud ja tema oleks katuseluugist poolest kehast saati välja roninud ning luuaga mu nina eest vett minema peletanud. Hea plaan, pole midagi öelda! Kiirteel 120 kilti tunnis ja reibas torumees tuulest viidult auto esiklaasil:D Enam ma kaasreisijana ei matka, tulgu või hullem!

Pildil jälgib torumees pingsalt maanteed,mina olen roolis.

2 comments:

neiud ärevil said...

See oleks ju päris vahva vaatamisväärsus olnud -niisugune elav kojamees.Ühesoojaga oleks võinud siis juba tuututada ka ja hüüda:" siit tuleb konn-lendav konn".
Mul tuleb oma noorusest meelde kui me oma esimese auto ostsime ja maja hakkasime ehitama.Keset külma talve ütles meie autosoojendus üles ja autoaknad läksid sõidu ajal jäässe .Auto oli otsast otsani ehitusmaterjali täis.Mina hoidsin rooli ja mees pühkis soolalapiga vahetevahel üle klaasi. Tegi omale piilumise augud sisse.Tagantjärele ajab naerma ,aga siis eriti ei ajanud millegipärast.

Kaamos said...

No tegelikult oli lugu natuke teisiti, eks? Kuidas muidu mulle täna meilile selline pilt saadeti.. (oh, siia ei saa pilte panna. Pean ikka oma ploogas kogu tõe ära sääkima...)