Friday, August 17, 2012

Patsient, lihtsalt patsient

 
 Jäi inimene haigeks. Perearst vaatas, kuulas ja tegi sõrmeotsa-analüüsiga kindlaks CRV markeri, mis andis põletikunäitajaks referentsiga võrreldes 15-kordse tulemuse. Noh, kirjutas muidugi eluvastaseid tablette. Kümne päeva pärast sama jama - nüüd oli CRV=10-kordse referentsiga. Arst rõõmustas, et positiivne nihe ja kurvastas, et tablad ei mõjunud ning kribas kähku uued antibiotsid välja. Kui kuu aega tablette napsinud patsient taas hingeldades perearsti ooteruumis konutas, otsustas õppind tegelane ta EMOsse lähetada. Kuue tunniga sai EMOs tehtud kuus uuringut, mis üheselt vihjasid kurjale tõvele. Arst arvas, et aktuaalne oleks teha veel mõned uuringud - noh, nii mõne nädala jooksul! Ähmis ja erutatud patsient oli eelnevast perearstinduse kõrgemast pilotaažist nii sahmis, et otsustas küsida veel üht arvamust. Loomult tagasihoidlikuna ei vajutanud ta esimeste murepilvede ilmnemisel kohe õiged nuppe ega liigutanud hoovakesi, vaid lasi asjadel kulgeda nö. tavapatsiendi kombel. Hoovakesi muljudes ja konkureeriva haigla  ning arsti teenuseid kasutades täpsustus diagnoos mõne päevaga - tehti kõikvõimalikud sisselükked ja väljatõmbed, uuriti veel verd ja sisemust. Ja lugege nüüd - kui patsient teda esimesena uurinud eriarsti teavitas arsti ja haigla vahetusest ja samas ka aru nõudis, miks temaga teises haiglas paari päevaga tehtud uuringuid ei võetud esimese haiglas teha, vastas arst, kogenud ja paljukiidetud tohter - MEIE haigla hoidub patsientidele valu ja ebamugavusi põhjustavate uuringute tegemisest.
   Minu arust võiks see arst ja NENDE haigla hoiduda haigete ravimisest üldse!

  Pildil ravitakse akupunktuurmeetodil emaka vajet põdevat noormeest. Ärge seda ravimeetodit kodus kasutage!

4 comments:

Bianka said...

Paraku on see perearstinduse süsteem jõudnud sinna, et EMO on ainus koht, kus lihtinimesele uuringuid ja analüüse tehakse ja seda otsekohe, mitte pika ooteaja peale. Aga kuna EMO personal ja võimalused pole kummist, siis karjuvad nad juba tükk aega appi. Aga perearstid elavad ikka vanamoodi edasi ja võtavad dividende välja. Ja kui inimene ongi kogemata leidnud endale ühe päriselt arstivannet täitva perearsti, siis võib kindel olla, et sellel on ka väga suur patsientide arv. Ja sellest tulenevad pikad järjekorrad... nokk kinni saba lahti ikkagi ;)

Lendav said...

Hoian pöidlaid ja varbaid!

konn, lendav konn said...

Kanged joogid keelati kahjuks ära:(
Aga esimesed lonksud olevat küll hästi mõjunud:)

Lendav said...

Kahju, et paljud head ained eelkõige alkoholis lahustuvad... :(

Kahtlen, kas pealt määrimine nii tõhus oleks, aga katsetada võib ju sedagi. Nagu iga teisegi asja puhul, on kõige olulisem kaljukindel veendumus, et see aitab! Tean, et nii salvi kui vedelikku on mõlemat väga edukalt kasutatud pealt määrides vähemalt valuvaigistina.