Saturday, November 10, 2012

Help, please!     Kui vähegi sobib, tangin enamasti Tammsaare Olerexi tanklas, jääb tee peale ja paagitäiega säästab Nestega võrreldes kohvitassikese jagu eurosente. Eile oli tankimine lõbus. Teiselpool pumpa seisis mingi vanem auto ja automaadi juures askeldas veel vanem meeskodanik, ise midagi pobisedes.
Kui ma ette veeresin, astus vana kärmelt kõrvale ja viipas käegagi - automaat on vaba. Topin püstolit paaki ja kuulen tesipool pumpa mingit pirinat: "Please help me, help me..." :D
     Esimese hooga mõtlesin, et vanal on mingi terviserike, a siis selgus, et tegu sula välismaalasega, kes meie innovaatilise tehnikaimega toime ei tulnud. Sõbralikult õpetasin teda raha õigesse auku toppima. Kui sisestatud oli juba 70 eurot,  uurisin murelikult, kas tema vanasse Corollasse ikka mahub nii palju. Minu auto paak mahutab maksimaalselt 90 euro eest. Mees teatas mulle, et pole vaja muretseda ja vajutas rohelist sisestamise lõpu nuppu alles 100 euro juures. Ehk viis lisapaakidega välismaale meie head ja odavat kütust?

    Pildil vana mees oma Toyotaga. Mina naeratan hellalt.

No comments: